Info

Witamy na stronie www.bezplatne-programy.pl – tylko dobre i ciekawe programy do pobrania i ściągnięcia za darmo. Najlepsze programy freeware na komputer.  Zapraszamy do serwisu partnerskiego www.bezplatne-programy.pl.

Open Source (otwarte oprogramowanie), to odłam ruchu wolnego oprogramowania, który dąży do tego, aby istniał swobodny i wolny dostęp do oprogramowania dla wszystkich użytkowników.

Open Source jest oprogramowaniem, którego licencja pozwala na legalne i darmowe kopiowane, kodu wynikowego, źródłowego oraz na dowolne jego modyfikacje.

Istnieje kilka kryteriów, które musi spełnić oprogramowanie, by zakwalifikowało się ono jako otwarte. Najważniejsze z nich to: wolna dystrybucja, kod źródłowy rozpowszechniany z programem, integralność kodów źródłowych autora, rozpowszechnianie licencji, licencja nie musi być szczególna dla produktu, ani wpływać na inne oprogramowanie.

Dzięki temu, że programy objęte licencją Open Source udostępniają swobodni dostępu do kodów źródłowych (np. przez Internet), może być one udoskonalane i rozpowszechniane przez ludzi na całym świecie, co pociąga za sobą szybki rozwój programów oraz wysoką wykrywalność wszelkich błędów.

Dodaj komentarz