Jak zrobić wizytówki w Wordzie?

Jeżeli chcemy stworzyć wizytówkę nie będzie nam potrzebny żaden skomplikowany program. W dzisiejszym artykule przedstawimy prosty sposób jak wykonać taką wizytówkę w programie Microsoft Word.

Wizytówka z gotowego szablonu

Najszybszym sposobem na tworzenie wizytówek w programie Microsoft Word jest użycie gotowych szablonów, które znajdują się w witrynie Microsoft Online. W tym celu mając otworzony program, odnajdujemy gotowy szablon, poprzez klikniecie na  przycisk pakietu MS Word (w lewym górnym rogu ekranu).

Klikamy w przycisk „Nowy” . Po lewej stronie pojawią się szablony, wśród szablonów wystarczy wyszukać sekcję „wizytówki”. Następnie wybieramy opcję „Pobierz”. Program Word automatycznie uruchomi pobrany szablon.

Po kliknięciu na wybrany projekt, w dalszej części otwiera się strona z wklejonymi wizytówkami, które należy edytować i dopasować do swoich potrzeb. Aby wstawić logo, przejdź do Wstaw -> „Obraz” -> „Z pliku”  i przejdź do pliku na komputerze, gdzie znajduje się logo. Mamy również możliwość zastąpienia wszystkich domyślnych tekstów swoimi własnymi.

Wizytówka wg własnego projektu

Aby rozpocząć tworzenie wizytówki należy przejść do menu „Narzędzia” i kliknąć na polecenie „Koperty i etykiety”, a następnie wybrać „Opcje” . Wybieram „Rodzaj etykiety” i zaznaczamy „Avery standard”. Wyświetli nam się lista, gdzie z zakładki „Typ produktu” wybieramy typ etykiety Avery, którego chcemy użyć, np. 5371 lub 5372, a następnie kliknij przycisk „OK”. W polu „Adres” wpisz swój adres zamieszkania. Następnie możemy sformatować czcionkę,  kolor i rozmiar wg własnych upodobań, poprzez zaznaczenie całego tekstu i kliknięcie prawym przyciskiem myszki, wybierając opcję „Czcionka”. Ostatnim etapem jest  dodanie  logo oraz innych informacji kontaktowych poprzez umieszczenie odpowiednich zdjęć i pól tekstowych.