Jak policzyć znaki w Wordzie?

Jeżeli piszemy w Wordzie tekst, który powinien mieć określoną długość, warto skorzystać z opcji liczenia znaków. Pokażemy jak  to zrobić na przykładzie programu Microsoft Word 2003 i 2007.

Microsoft Word 2003

Pierwszym krokiem jest zaznaczenie tekstu, w którym mamy określić liczbę znaków. Aby to zrobić należy kliknąć na początek tekstu i przeciągnij ją aż do odpowiedniego momentu lub do końca. Zaznaczony tekst powinien być podświetlony. (Skorzystaj z kombinację klawiszy Ctrl + A – zaznaczenie całego tekstu).W górnej części okna programu Microsoft Word kliknij na menu Narzędzia. Otworzy się pasek z różnymi opcjami. Po rozwinięciu paska wybierz opcję ?Statystyka wyrazów?. Pojawi się małe okienko ze statystyką. Tak znajdują się informacje na temat liczby wyrazów, ilości znaków ze spacjami lub znaków bez spacji.

Microsoft Word 2007

Najpierw należy podświetlić interesujący nas wycinek tekstu.  Kliknij na zakładkę „Recenzja”. Tam znajduje się ikonka :ABC123″.  Znajduje się ona na górnym pasku, obok „Narzędzia główne”, czy „Wstawianie”. Kliknij na przycisk „Statystyka wyrazów”. Po chwili wyświetli ci się okno, w którym będzie napisane ile jest w tekście wyrazów, znaków bez spacji, znaków ze spacjami oraz ile jest wierszy i ile jest akapitów.