Jak odblokować pdf do kopiowania lub druku?

Aby zapisać i przechowywać dane oraz wszelkie informacje stosujemy najczęściej format PDF. Powód jest oczywisty- jako jedyny format daje się zabezpieczyć hasłem przed kopiowaniem czy drukowaniem. Posiadając taki dokument wbrew pozorom  może on spowodować pewne niedogodności. Nie możemy skopiować nawet kawałka fragmentu bądź wydrukować, jeśli potrzebujemy go w wersji papierowej. Jak więc odblokować taki zabezpieczony dokument PDF?

Popularne programy do otwierania plików PDF to Advanced PDF Password Recovery PDF, Password Remover, PDF Estelar, PDF Removal Tool, PDF Unlock, Free PDF Unlocker, PDF Crack. Ściągamy któryś z programów i instalujemy na komputerze zgodnie z instrukcją. Następnie otwieramy program. Zostaniemy poproszeni o wybranie pliku PDF, który chcemy odblokować.

Przykład przy użyciu programu PDF Crack

Uwaga! podczas instalacji nie klikajmy w żadną opcję download podczas wyświetlania reklam ( skutek darmowej wersji).

Jeśli już posiadamy programik, przystępujemy do działania. W tym celu po akceptacji regulaminu,  klikamy przycisk Przeglądaj i wskazujemy plik pdf, który ma być odblokowany (maksymanie 5MB) . Następnie klikamy opcję Wyślij ( Submit).

W ostatnim etapie  ukaże się nowa zakładka, w której po chwili  zobaczymy nasz dokument pdf z usuniętymi zabezpieczeniami dotyczącymi kopiowania czy druku.