Nadmierne obciążenie komputera podczas skanowania antywirusowego

Skanując system programem Microsoft Security Essential możemy odczuć, że obciążenie naszego komputera jest dosyć duże. Aby tego uniknąć, należy zaledwie zmienić odpowiednie ustawienia w aplikacji, a problem zostanie rozwiązany.

Aby zmienić spowolnioną pracę w systemie należy zmniejszyć wartość opcji Ogranicz zużycie procesora CPU podczas skanowania do ze standardowych 50% na, np. 20%.

Umożliwi to zachowanie możliwości sprawnego korzystania z komputera ale tym samym skanowanie potrwa dłużej.

Kolejnym sposobem, w przypadku gdy nie odczujemy zbytnio różnicy po zmianie ograniczenia zużycia procesora,  jest wybranie po lewej stronie funkcji  Ochrona w czasie rzeczywistym , gdzie należy odznaczyć opcję Włącz ochronę w czasie rzeczywistym.

Możemy również skorzystać z opcji Wykluczone pliki i lokalizacje , a następnie wskazać foldery, które chcemy wyłączyć z procesu skanowania.

Należy pamiętać , że ta opcja nie jest bezpieczna. Zwłaszcza kiedy często korzystamy z opcji  kwarantanny. Dobrym rozwiązaniem jest zaznaczenie w Zaawansowane opcje funkcję Usuń pliki poddane kwarantannie po i wybranie np. 1 tydzień. Tym sposobem nie będziemy się musieli martwić o okresowym przeprowadzaniu czyszczenia kwarantanny.