Jak podzielić plik na party?

Chcąc przenieść plik o dużych rozmiarach na nośnik pendrive, bądź przesłać go załączniku e-mail, możemy podzielić go na kilka mniejszych części, korzystając z programu WinRAR. Powodem dla którego możemy zmniejszyć jest najczęściej  nie wystarczająca ilość miejsca.  Poniższy artykuł pomoże się pozbyć raz na zawsze problemu ze zbyt dużymi plikami.

W pierwszej kolejności instalujemy program WinRAR. Nastepnie rozpoczynamy pracę z aplikacją i po jego otworzeniu klikamy prawym przyciskiem myszy na plik, który będziemy chcieli podzielić i wybieramy opcję Dodaj do archiwum.

Wyświetli się okienko Nazwa i parametry archiwum , gdzie kolejnym krokiem jaki mamy wykonać będzie  wprowadzenie rozmiaru części na jakie program ma podzielić plik. W zakładce Ogólne, w miejscu rozmiar woluminów ( bajty) wpisujemy odpowiedni rozmiar w bajtach (można jednak wprowadzić rozmiar w megabajtach dopisując na końcu m lub M).

Ostatnim krokiem jest automatyczny podział pliku na wcześniej podzielone rozmiary, przy czym rozmiar ostatniego pliku prawdopodobnie będzie mniejszy. Na koniec procesu,  aby scalić wszystkie pliki w jeden wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolny podzielony plik, wybierając opcję Wypakuj pliki? bądź Wypakuj tutaj.