Jak zrobić spis treści w Wordzie?

Aby nasza obszerna praca, którą tworzymy w Wordzie była czytelna, a jej treść była zorganizowana poprzez łatwiejsze nawigowanie w dokumencie, należy utworzyć spis treści. Tworzenie spisu treści, w taki sposób, aby jego treść zmieniała się automatycznie, gdy wprowadzimy modyfikacje do naszego dokumentu nie jest czymś skomplikowanym, jednak często nieznajomość zagadnienia przysparza użytkownikom wiele trudności. Przestawimy w jaki sposób korzystać z tej pożytecznej funkcji.

Otwieramy dokument, w którym chcemy utworzyć automatyczny spis treści. W tym celu do wyróżnienia tytułów rozdziałów i podrozdziałów zastosujemy style nagłówka.
Oznaczamy w kolejności tytuły rozdziałów nadając im styl Nagłówek 1. Jeśli w strukturze dokumentu znajdują się jakieś podrozdziały, zaznaczamy ich tytuły i wybierz dla nich styl Nagłówek 2.

Jak już zaznaczymy wszystkie elementy, które mają znajdować się w naszym automatycznym spisie treści, następnie wchodzimy w opcję Spis treści, który znajduje się w zakładce Odwołania i wybieramy w kolejnym kroku Wstaw spis treści. Teraz możemy poddać naszą pracę formatowi (np. wyśrodkowując go, zmieniając rozmiar czcionki).

Podczas pracy nad tworzeniem dokumentu możemy na bieżąco zaktualizować spis treści klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym jego miejscu spisu treści poprzez opcję Aktualizuj pole lub szybszym sposobem jest naciśnięcie klawisza F9.