Jak zrobić broszurę w Wordzie?

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft Word to jeden z najlepszych programów do edycji dokumentów. Zawiera mnóstwo rozmaitych opcji i szablonów , a przede wszystkim jest łatwy w użyciu. Przedstawimy dziś jeden z przydatnych szablonów jakim jest metoda stworzenia broszury stosując Word.

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać otworzyć program Microsoft Word i zdecydować jakiego formatu będzie papier na którym drukowana będzie broszura. Po prawej stronie ekranu pojawi się pasek pod nazwą  „Nowy dokument”. Wybieramy  opcję „Nowy szablon”, a następnie „Szablony ogólne”.  Otworzy się okienko, a tam będzie do wybrania opcja „Broszura”.

Po wybraniu tej opcji, pojawi się szablon do stworzenia broszury. Ponieważ jest to przykładowy szablon, więc wszystkie informacje tam zawarte należy skasować, aby wpisać swoje własne.

Należy wiedzieć , że broszura jest dwustronna, więc szablon pokaże na ekranie obie strony broszury na raz.

Po stworzeniu broszury tj. przeredagowaniu jej pod własny tekst, możemy dodać również zdjęcia, przez co nasza broszura będzie ciekawsza. Jeśli nie posiadamy obrazów,  możemy skorzystać z obrazów Clip-art (z menu wybierz opcję „wstaw- obraz” i wybierz Clip-art).

Ostatnim krokiem w procesie tworzenia broszury jest jest wydruk. Drukujemy najpierw pierwszą stronę, a następnie musimy włożyć do drukarki tą samą kartkę papieru, aby wydrukowała także drugą stronę.