Jak wstawić nagłówek w Wordzie?

Nagłówki oraz stopki znajdują się na górnych i dolnych marginesach każdej strony, które mogą zawierać tekst i grafikę. Ponadto sprawiają, że nasz dokument stanie się bardziej profesjonalny. Jak wstawić nagłówek? o tym w artykule.

Jako pierwszy edytor weźmiemy pod uwagę Microsoft Word 2003

Otwieramy dokument i przechodzimy do do menu Widok, wybierając opcję Nagłówek i stopka. Pojawi się prostokątne pole (na górze strony) otoczone przerywaną linią czyli nasze miejsce na nagłówek, taki sam prostokąt pojawi się również na dole strony czyli stopka dokumentu. Wpisując tekst w odpowiedni prostokąt, możemy zmienić kolor i rozmiar czcionki jak również sposób wyrównania.

Kolejnym krokiem jaki wykonamy będzie wpisanie tekstu w nagłówku. Ciekawostką jest możliwość kopiowania i wklejania do niego zdjęć i obiektów ClipArt. Możemy również wyrównać nagłówek do lewej strony, do prawej lub do środka.

Po zakończeniu procesu wstawiania nagłówka lub stopki, możemy szybko powrócić do edycji dokumentu poprzez dwukrotne kliknięcie w dowolnym miejscu na dokumencie. Nagłówki i stopka będą widoczne w kolorze jasnoszarym, aby wyróżniały się od całego dokumentu, drukowane oczywiście będą w wybranym przez nas kolorze.

Wstawianie nagłówka w programie Microsoft Word 2007


Otwieramy dokument i z górnego menu wybieramy Wstaw.  Z  listy dostępnych funkcji wybieramy Nagłówek. Następnie wyświetli się okienko, gdzie  wybieramy parametry swojego nagłówka. Następnie wpisujemy tekst nagłówka. Możemy dokonać edycji nagłówka,  klikając na nim prawym przyciskiem myszy ( opcji edycji jest mnóstwo m.in. wyrównanie, rozmiar i kolor czcionki, odległość nagłówka od właściwego tekstu, odstępy między znakami itp.)