AC3Filter

ac3filter
AC3Filter – darmowy program AC3Filter jest rozwijanym od dłuższego czasu wysokiej jakości filtrem DirectShow przeznaczonym do dekodowania w czasie rzeczywistym wielokanałowego dźwięku zakodowanego w formacie AC3. Pozwala na dekodowanie strumieni audio w formatach: AC3/DTS/MPEG. AC3Filter obsługuje także cyfrowe wyjście SPDiF. Filtr charakteryzuje się bogatym panelem umożliwiającym modyfikację ustawień jakości dźwięku, ilości głośników oraz miksowania. Wbudowany equalizer ułatwia dostosowanie dźwięku np. podczas planowanego odtwarzania filmu badź koncertu.
Wydano nową wersję AC3Filtra autorstwa Alexandra Vigovsky’ego. Najważniejszą zmianą jest wsparcie dla 64 bitów. Aplikacja jest teraz udostępniana w kliku edycjach: full, lite i win9x. Udoskonalony equalizer umożliwia edycję każdego kanału osobno, z dokładnością do poszczególnych herców. Zsynchronizowano wyświetlane widmo z odtwarzanym dźwiękiem, także dla każdego kanału oddzielnie. Dodano tłumaczenie na j.grecki i j.słowe?ski. Lokalizacje językowe wprowadzono także do samego instalatora. Poza tym naprawiono kilka drobnych błędów.

AC3Filter to wysokiej jakości wolne oprogramowanie autorstwa Alexandra Vigovsky’ego – filtr do dekodowania i obróbki dźwięku w czasie rzeczywistym. Dekoduje takie formaty dźwięku, jak AC3/DTS/MPEG1/2 Audio Layer I/II, wspiera DVD, AVI/AC3, AVI/DTS, WAV/AC3 i WAV/DTS, obsługuje dźwięk wielokanałowy do 6-kanałów, a także cyfrowy sygnał wyjścia (SPDIF). Podstawowym aspektem, na jakim skupiają się twórcy programu jest danie jak najszerszej możliwości konfiguracji. W efekcie mamy m.in. możliwość sterowania sygnałem wyjścia, zarówno ręcznie jak i automatycznie, dla każdego kanału oddzielnie, możliwość konwersji dźwięku wielokanałowego do możliwości naszego sprzętu audio, np. do zwykłego stereo, przy czym istnieje możliwość wykorzystanie do tego stosownych matryc kompensacji, a także w drugą stronę – do systemów Dolby Surround / Pro Logic / Pro Logic II. Słowem idealne i niezbędne rozwiązanie dla nowoczesnego systemu multimedialnego; do tego darmowe i nieograniczone restrykcjami zamkniętych licencji. Dodatkowo udostępniana jest WinampAC3 – wtyczka-wejścia do odtwarzacza multimedialnego Winamp 2.x/5.x, umożliwiająca odtwarzanie plików .ac3 i .dts, oparta na bibliotece dekodującej AC3Filtra, m.in. pozwalająca na identyczny zakres konfiguracji. Aplikacja główna zawiera manuale w języku angielskim i rosyjskim oraz 12 zestawów językowych, w tym m.in. polski.
AC3Filter jest wysokiej jakości filtrem DirectShow przeznaczonym do dekodowania audio. Charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością i dogodnymi ustawieniami. Filtr umożliwia dekodowanie następujących formatów audio: AC3/DTS/MPEG1/2 Audio. Wspiera DVD, AVI/AC3, AVI/DTS, WAV/AC3 oraz WAV/DTS. Program do edycji muzyki posiada zdolność bezpośredniej modyfikacji parametrów w panelu zarządzania dźwiękiem.


ac3filter-pl
Producent: Alexander Vigovsky
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Platforma: Windows
Link do programu: Pobierz