Jak nagrać grę na Xbox 360?

Konsole Xbox 360 powoli stają się coraz bardziej popularnym sprzętem domowym, który wzbudza coraz większe emocje dla fanów gier, jak niegdyś zwykły PC. Jedną z opcji jakie umożliwia Xbox jest nagrywanie gier. Dla wielu ta czynność może stanowić problem, ale w naszym artykule służymy niejednokrotnie poradą jak pozbyć się wszelkich trudności, tak i w tym przypadku podpowiadamy jak nagrać dowolną kopię zapasową swoich gier.

Na początek warto dodać, że stworzone przez nas kopie zapasowe gier będą się tylko wtedy uruchamiać jeśli posiadamy przerobioną konsolę Xbox.

W pierwszej kolejności będziemy potrzebować programu do nagrywania ImgBurn. oraz dwóch plików obrazu płyty z grą np. .iso i plik .dvd, czystą płytę dwuwarstwową DVD+R DL., oraz nagrywarkę dwuwarstwową (double layer).

Jeśli nie posiadamy takiego pliku .dvd , to należy otworzyć nasz systemowy  notatnik i wkleić do niego poniższe parametry:

LayerBreak=1913760
NAZWA_OBRAZU.rozszerzenie 

Aby to zrobić zapisujemy nasz plik wybierając Plik, a następnie zapisz jako i wpisujemy kolejno nazwę pliku z rozszerzeniem .dvd (nazwa musi być taka sama jak nazwa obrazu). W polu Zapisz jako typ wybieramy wszystkie dostępne pliki. Plik .dvd musi znajdować się w tym katalogu co plik obrazu.

Kolejnym krokiem jaki wykonamy to otworzenie programu ImgBurn. Z menu wybieramy opcję  Write image file to disc, natomiast  w polu Source, należy kliknąć ikonę Browse for a file?i w kolejnym kroku przechodzimy do katalogu w, którym znajdują się nasze  dwa pliki,  wybierając plik z rozszerzeniem .dvd.

Ostatnim krokiem jest kliknięcie w opcję  Destination i wybranie nagrywarki, po czym klikamy funkcję Write. Płyta rozpocznie nagrywanie.