Nowe Robale

Jak podaje firma Mks, polski producent programu antywirusowego MKS_vir, od początku miesiąca wzmożyła się działalność robaków internetowych. Powstały nowe wersje samorozsyłających się robaków o nazwie Beagle.H; Beagle.I; Beagle.J; Mydoom.G; Netsky.E; Netsky.F. Najgroźniejszym z tych robaków jest wirus o nazwie Mydoom.G który oprócz samorozsyłania się po sieci, pozwala na przejęcie kontroli nad zainfekowanym systemem, oraz przeprowadzenie ataku typu Denial Of Service. Firma MKS udostępniła całkowicie darmowy program o nazwie MksClean, który wyszuka na naszym dysku powyższe robaki a następnie je usunie. Program współpracuje ze wszystkimi systemami z rodziny Windows (Windows
95/98/Me/NT/2000/XPServer).

Wysoka aktywnośc robaków internetowych zmusza do poświęcenia coraz większej uwagi swojemu systemowi, oraz częstym jego aktualizacjom. Pamiętajmy zatem aby na bieżąco aktualizować bazy programów antywirusowych z których korzystamy.
Dla zwiększenia bezpiecze?stwa zwracamy się do wszystkich naszych czytelników aby przeskanowali swoje systemy, programami antywirusowymi z najnowszymi definicjami wirusów, lub aby użyli programu MKSClean.

Licencja: freeware
Pobierz: MKSClean
¬ródło i opisy portal: mks.com