Kompletna blokada komputera

Odchodząc na chwilę od komputera, możemy poprzez nieuwagę dopuścić niepowołaną osobę, które w celu zrobienia żartu zmieni nam ustawienia. Jest na to sposób.

Instalujemy program Predator, który jest w stanie całkowicie zablokować nasz  komputer, w przypadku opuszczenia przez nas stanowiska. Do kontroli dostępu program używa nośnika pendrive.

W skrócie jest to kombinowane zabezpieczenie programowo-mechaniczne. Aby uruchomić program, należy włożyć dysk USB, za pomocą którego możemy zablokować komputer, wystarczy wyciągnąć pendrive.

Po wyjęciu pendrive?a komputer zostaje zablokowany, nie działa klawiatura i mysz, a ekran jest wygaszony. Natomiast po włożeniu pendrive?a w gniazdo komputer zostaje odblokowany.

lock_windows_sessions

Program dokonuje zapisu wszystkich zdarzeń związanych z bezpieczeństwem. Mianowicie, przeglądając rejestr programu, dowiemy się, czy ktoś próbował korzystać z komputera w czasie, w którym dokonaliśmy blokady.

Jeśli stracisz dysk USB, nie jesteś skazany na reinstalację systemu. Program stworzono tak, że komputer można uruchomić awaryjnie, korzystając z hasła. Dzięki aplikacji Predator można również chronić kilka komputerów tym samym napędem USB.