Monitorowanie czynności wykonywanych przez użytkownika

Wśród programów do Kontroli Rodzicielskiej warto skorzystać z ciekawej aplikacji jaką jest Visikid. Zadaniem aplikacji jest zbieranie informacji o tym, co robi dziecko na swoim komputerze.

Jeśli chcemy skorzystać z programu, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie www.visikid.pl. Następnie musimy pobierać i zainstalować program na komputerze dziecka. Teraz możemy co robi nasze dziecko z dowolnego miejsca przy użyciu przeglądarki internetowej, za pośrednictwem innych komputerów lub telefonów komórkowych, a także przysyła na wskazany przez Ciebie adres e-mail cotygodniowy raport na temat aktywności Twojego dziecka.
Należy się wcześniej zalogować do wcześniej utworzonego profilu na witrynie programu.

229001

Głównym zadaniem aplikacji jest prowokowanie rozmów edukacyjnych rodziców ze swoimi dziećmi i skłanianie ich do zmian w przypadku ewentualnego niewłaściwego używania komputera ich dziecka nie tylko w Internecie. Program monitoruje niemal wszystko, co robi nasze dziecko kiedy korzysta z komputera. Następnie informuje o tym rodziców.
Ponadto sprawdza i zapisuje czas, w jakich godzinach dziecko korzysta z komputera, jakie strony internetowe odwiedza i jakie aplikacje uruchamia.