Jak zgrać muzykę z kasety na komputer?

Można powiedzieć, że kasety magnetofonowe straciły swoich fanów, a zastąpiły je płyty CD. Jeśli jeszcze takie posiadamy to możliwe jest przeniesienie swoich ulubionych dźwięków z kasety do komputera, gdzie można przechowywać je w formatach takich jak WAV, MP3 lub mogą być po prostu nagrywane na płyty CD.

Aby zgrać muzykę z kasety na komputer wystarczy posiadać odpowiedni odtwarzać i kabel, który połączy go z komputerem, jak również stosowny program. W dzisiejszym temacie będziemy korzystać z programu Audacity

Pierwszym krokiem jest włożenie kasety do magnetofonu. Następnie łączymy kablem magnetofon z komputerem poprzez umieszczenie kabla w miejscu na słuchawki w magnetofonie i wejściu na mikrofon w komputerze.

Otwieramy program Audacity. Kolejnym krokiem menu programuwłączamy przycisk „rekord”,  a w naszym magnetofonie przycisk odtwarzania kasety (play).

Na ekranie komputera pojawi się nasza muzyka z kasety w postaci fal dźwiękowych. Nagrywamy tak długo jak długo trwa piosenka. Następnie w programie wybieramy z menu górnego File i tam istnieje opcja „export as waves”. Wybieramy miejsce zapisu naszego plik i zamykamy.
Wkładamy czystą płytę CD do napędu, uruchamiamy odpoweidni program do nagrywania płyt. Wybierz opcję stwórz music audio CD, pojawi się okienko, aby dodać żądane pliki. Wskaż ścieżkę dostępu do zapisanego wcześniej pliku, i wybierz opcję „burn” ? wypalaj. W tym momencie udało nam się nagrać płytę z naszymi ulubionymi piosenkami z kasety magnetofonowej.