Darmowe programy do aranżacji wnętrz

Głównym problemem z jakim borykają się klienci sklepów meblarskich jest brak precyzyjnego zaplanowania przestrzeni w pomieszczeniach, które by chcieli umeblować w sposób wygodny i komfortowy. Efektem czego są zbyt duże meble w małym pokoju, co prowadzi do zmniejszenia powierzchni użytkowej.  Zostań swoim własnym projektantem wnętrz i ogrodów i już teraz wypróbuj  łatwe w obsłudze, a przede wszystkim bezpłatne programy online, służące do aranżacji i projektowania powierzchni wnętrz oraz ogrodów.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D to darmowy program do aranżacji wnętrz, który umożliwia ustawiać meble na planie 2D z podglądem 3D. Aplikacja Sweet Home 3D pozwala na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, daje także możliwość planowania ścianek działowych. Przydatną funkcją jest możliwość wczytania pliku graficznego (np. ze skanem projektu mieszkania) w celu jego dokładnego obrysowania w programie. Na zdefiniowaną powierzchnię możemy nanosić różnego rodzaju elementy wyposażenia z bazy zawartej w programie, podzielonej na czytelne kategorie.

Light Decor Paradyż

Darmowy program do projektowania wnętrz, w trójwymiarowej przestrzeni. Świetna, co najważniejsze darmowa aplikacja do odpowiedniego zarządzania wszelkiego rodzaju elementami związanymi z projektowaniem wszelkiej maści pokojów. Proces tworzenia aranżacji przebiega szybko i pozwala na stworzenie pomieszczenia o różnych kształtach, wymiarach, nakładanie tekstury na podłogi, ściany oraz wybieranie wersji kolorystycznych i faktur dla mebli.

IKEA Home Planner

Prosta w obsłudze aplikacja umożliwiająca dopasowanie rozmiarów meblowanego pomieszczenia. W programie znajduje się bardzo szeroka oferta wszelkiego rodzaju mebli dostępnych w sieci IKEA, w tym łóżek, materacy, szafek, komód, stolików, szafek kuchennych, sprzętu AGD, biurek, foteli itd. IKEA Home Planner oferuje również cennik poszczególnych mebli, dzięki czemu można bez wychodzenia z domu obliczyć wydatki na pomieszczenie. Po zakończeniu pracy można zapisać gotowy projekt na serwerze IKEA, a następnie udać się do sklepu i poprosić pracownika o wskazanie określonych wirtualnie mebli w rzeczywistości, a także pomoc w dokonaniu zakupu.