Jak zrobić plik PDF?

Pliki PDF jest najlepszym sposobem m.in. do publikowania złożonych dokumentów, a ich największą zaletą jest to, że praktycznie niezależnie od systemu, wyglądają identycznie na każdym komputerze, systemie operacyjnym oraz daje możliwość szyfrowania plik. Przedstawiamy ciekawy i prosty sposób na stworzenie własnego pliku PDF.

Przedstawiamy pierwszy sposób tworzenia PDF.

Metoda przez nas przedstawiona  tworzy pliki PDF ze wszystkiego co można drukować: zdjęcia, dokumenty czy strony WWW.
Instalujemy wirtualną drukarkę, gdzie nasz dokument nie będzie wysyłany do fizycznej drukarki tylko do kreatora plików PDF. Ze strony pdf995.com/download pobieramy Pdf995 Printer Driver oraz Free Converter,  nastepnie oba te programy instalujemy, a następnie i teraz w momencie drukowania zamiast fizycznej drukarki wybieramy PDF995, klikając na koniec OK i wybieramy miejsce i nazwę naszego pliku.

Drugi sposób to instalacja programu PDF Creator .

Otwieramy dokument, który chcemy przerobić na PDF . Następnie wybieramy menu plik i klikamy drukuj ( tak samo jakbyśmy chcieli ten dokument wydrukować), z jedyną różnicą – jako nazwę drukarki wybieramy PDF Creator. Nasz plik znajdzie się w programie do przerabiania dokumentów na format PDF (PDF Creator).
Wybieramy  OK.  Uruchamiamy program PDF Creator, w okienku które nam wyskoczy zaznaczamy Save i plik mamy od tej chwili przerobiony na PDF.