Jak zmienić format filmu?

Chcąc obejrzeć film na dowolnym nośniku, nie zawsze jesteśmy w stanie go odtworzyć, gdyż najczęściej jakieś urządzenie nie radzi sobie z danym formatem. Szybkim rozwiązaniem będzie przekonwertowanie naszego pliku video na odpowiadający nam format.  Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą nam zmienić format pliku video za pomocą dwóch bardzo prostych programów.
Pierwszym programem na jakim przedstawimy nasz sposób na konwersję plików video będzie Total Video Converter
Otwieramy program, a następnie w jego menu klikamy na opcję Nowe Zadanie, gdzie  szukaj pliku video, na którym będziemy przeprowadzać konwersję. Wyświetli nam się okienko, gdzie wybieramy format do jakiego chcemy skonwertować film. W polu Output folder, mamy możliwość wyboru ścieżki,  gdzie ma zostać zapisany skonwertowany film , klikamy tu na opcję Konwertuj. Teraz wyświetli się okienko przedstawiające postęp konwersji. Po zakończeniu, plik jest gotowy do odtworzenia.
Drugim programem do konwersji plików będzie WINAVI Video Conventer.
Po otworzeniu programu wybieramy format jaki chcemy uzyskać po przeprowadzeniu konwersji naszego pliku i odszukujemy go na komputerze.
Wyświetli się okienko, gdzie mamy możliwość wyboru ścieżki docelowej i trybu konwersji, a następnie w chwili, gdy już dokonamy odpowiednich ustawień wybieramy przycisk  START. Po uruchomieniu konwersji będzie wyświetlany pasek postępu i podgląd filmu.