Czy wystarczy aktualizowac system operacyjny pomijajac aplikacje?

Sama aktualizacja systemu operacyjnego z pominięciem aplikacji to niestety zła decyzja. Niegdyś ataki na komputery przeprowadzano w samych lukach systemów operacyjnych, a w szczególności Windows. Dzisiejsze zagrożenia dotyczą już wszystkich składników zainstalowanych na pececie.

Firma Microsoft od wielu lat dąży do udoskonalenia zabezpieczeń systemu. Dzięki temu obecnie włamanie się do systemu poprzez lukę w systemie Windows Vista lub7 jest trudniejsze.

W wyniku tego hackerzy wykorzystują wciąż nowe metod ataku. Niestety, sama aktualizacja systemu operacyjnego nie wystarczy, bowiem należy poważnie traktować kwestię aktualizowania wszystkich zainstalowanych aplikacji.

Często zadanie jest trudne do wykonania, użytkownik musi na systematycznie sprawdzać, czy nie pojawiła się nowsza wersja danej aplikacji.
Windows_8.1

Na szczęście niektóre narzędzia dokonują automatycznej aktualizacji swojej wersji. Jest też inne rozwiązanie, otóż istnieje program Personal Software Inspector, dzięki któremu w sposób „hurtowy” sprawdza czy zainstalowane w systemie aplikacje są aktualne.