Czym grozi udostepnianie osobistych informacji w Internecie?

Korzystając z portali społecznościowych , udostępniamy swoje dane osobiste. Faktem jest, że nie zawsze jest to bezpieczna czynność. Wyszukiwarki indeksują treści widoczne przez wszystkich, a następnie zapisują je w archiwum, gdzie zostają nawet po ich usunięciu z portalu.

Dane, które publikujemy w sieci w rozmaitych portalach, można ze sobą następnie łatwo powiązać, np. poprzez wpisanie imienia i nazwiska lub loginu w wyszukiwarce.

Zbierając i poddając analizie nasze dane ze stron, na których jesteśmy zarejestrowani , innym użytkownikom uda się w dużym stopniu określić naszą osobowość,gdzie w  znacznym stopniu naruszona zostaje nasza prywatność.

Jest to smakowity kąsek dla potencjalnego złodzieja , który może dowiedzieć się, kto w najbliższym czasie opuszcza swoje mieszkanie bądź  pracodawca może sprawdzać osoby ubiegające się o pracę.

Jeśli chcemy znaleźć w  Internecie informacje o sobie lub innych, wejdź na stronę http://www.123people.pl, gdzie po wpisaniu imienia i nazwiska zestawione zostaną informacje z całego Internetu na temat wskazanej osoby.