Blokowanie wyświetlania stron WWW w Mozilla Firefox

Aby móc dostosować Mozilla Firefox do indywidualnych potrzeb, twórcy przeglądarki wyposażyli ją  w szereg rozmaitych dodatków. Niektóre z rozszerzeń posiadają funkcje kontroli rodzicielskiej, ponieważ umożliwiają blokowanie stron internetowych o niechcianych treściach.

Jednym z wyżej wspomnianych dodatków jest ProCon Latte.  Automatycznie blokuje dostęp do stron WWW zawierających niepożądane treści.  Aby z niego skorzystać należy:

1. Wejść na stronę https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/procon-latte. Na stronie dodatku ProCon Latte klikamy Dalej , gdzie  otworzy się strona instalacji. Tu wybieramy Akceptuję, zainstaluj.

2. Pojawi się pasek z pytaniem o zgodę na instalację ? klikamy Zezwól. Otworzy się okno instalatora, w którym wybieramy Zainstaluj , teraz rozpocznie się pobieranie i instalacja dodatku.

3. Kolejno wybieramy Uruchom ponownie program Firefox ? okno przeglądarki się zamknie i uruchomi ponownie z zainstalowanym dodatkiem ProCon Latte.

procon-latte1

Teraz należy odpowiednio skonfigurować świeżo zainstalowany dodatek. Aby to zrobić należy:

1. Klikamy opcję Narzędzia w pasku menu przeglądarki i wybieramy Dodatki. Tu należy znaleźć dodatek  ProCon Latte i wybrać Opcje.

2. W pierwszej kolejności  ustawiamy hasło, które umożliwi późniejsze zarządzanie i konfigurowanie dodatkiem ? tylko osoba znająca hasło będzie mogła w przyszłości zmienić ustawienia, wyłączyć lub odinstalować ProCon Latte.

3. W zakładce Ogólne w menu Narzędzia naszego dodatku zaznaczamy:  Nie wyświetlaj, Zablokuj dostęp do dodatków oraz Zablokuj dostęp do ?Edytora ustawień? .

4. W miejscu opcje prawego przycisku myszy zaznacz opcję Dodawanie do listy witryn dozwolonych. W zakładce Filtrowanie, w sekcji Filtrowanie zaznacz Włącz filtrowanie.  Przycisk Edytujumożliwi dodawanie wszelkich fraz i witryn, które mają być blokowane.

5. W menu Filtr słów możemy wpisywać dowolne słowa, które wpisane w wyszukiwarkę zablokują stronę, do której będą kierowały.