OpenOffice

open-office

OpenOffice – to uniwersalny pakiet oprogramowania biurowego przeznaczony dla małych i średnich firm a także dla indywidualnych użytkowników. Jest to jeden z najpoważniejszych (obok płatnego pakietu StarOffice) konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą następujące moduły: zaawansowany edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress. Nie można także pominąć takich składników jak edytory: HTML i formuł matematycznych Math. Niezaprzeczalną zaletą OpenOffice jest możliwość wymiany dokumentów z Windowsowym MS Office. Istnieje możliwość importu i eksportu plików w formatach stosowanych w MS Office. Od wersji 2.0 natywnie obsługiwany jest już format OpenDocument. OpenOffice jest rozpowszechniany na zasadach Open Source. Prostota instalacji, łatwość obsługi oraz intuicyjny interfejs aplikacji to jego niezaprzeczalne zalety.

Do pobrania jest nowa wersja pakietu biurowego mogącego z powodzeniem zastąpić pakiet Office firmy Microsoft o nazwie OpenOffice. Program zapewnia zgodność z dokumentami utworzonymi w pakiecie Office 2007 (pliki docx, xlsx, pptx).

Zapewe większość z Was słyszała już o pakiecie Open Office – alternatywnym sofcie dla Microsoft Office. A kto z Was je wykorzystuje? Pakiet naprawdę rewelacyjny, częstokroć przewyższający swoimi możliwościami „jedyny słuszny” pakiet orogramowania z Redmont i na dodatek [b]darmowy[/b] oraz z nim kompatybilny.
Może warto więc dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej? Odwiedźcie stronę poducenta…
open-office-pl
Producent: OpenOffice.org Team
Licencja: bezpłatna (GNU General Public License)
Platforma: Windows
Link do programu: Pobierz