Bezpieczne przeglądanie stron internetowych

Surfując po Internecie warto zainstalować na swoim komputerze program, który będzie ostrzegał nas, w przypadku zainfekowanych stron. To najczęstsza droga do łatwego pobrania i instalacji złośliwego oprogramowania.

Site Advisor to darmowe narzędzie popularnej firmy McAfee.  Po zakończeniu instalacji obecny jest w naszej przeglądarce jako wtyczka, która w czasie rzeczywistym śledzi strony wyszukiwane przez użytkownika.

Firma MCafee posiada specjalistyczny serwer, który na bieżąco  sprawdza setki milionów stron internetowych,  wyszukując witryny, które są potencjalnie niebezpieczne dla użytkowników, np. instalują złośliwe oprogramowanie.

Podczas każdego przeglądania witryny internetowej lub korzystania z wyszukiwarki,  Site Advisor oznacza na zielono strony całkowicie bezpieczne, na żółto zaś, witryny podejrzane, a kolor czerwony sugeruje, że na daną stronę nie należy w ogóle wchodzić. Po najechaniu myszką na odnośnik wyświetla się okienko, w którym można przeczytać szczegóły ostrzeżenia.

306996-mcafee-total-protection-2013-site-advisor-live

Elementy te ostrzegają o potencjalnie niebezpiecznych witrynach i ułatwiają znalezienie bezpieczniejszej alternatywy.

Klasyfikacja witryn jest oparta na testach przeprowadzonych przez firmę McAfee za pomocą sieci komputerów, które wyszukują wszelkie rodzaje zagrożeń (szczegóły przedstawiono poniżej). Dzięki temu użytkownicy uzyskują przewodnik bezpiecznego korzystania z Internetu.

Technologia SiteAdvisor jest bezpłatna, łatwa w instalacji i jeszcze łatwiejsza w użyciu. Oprogramowanie nie gromadzi żadnych danych osobowych.