Odzyskiwanie danych

W przypadku skasowania ważnych danych, nie należy od razu spisać ich odzyskanie na straty. Istnieje metoda, która przywróci pliki, które utraciliśmy.

Istnieje prawdopodobieństwo, że nasze dane ciągle znajdują się bezpieczne na dysku lub innym nośniku.
Korzystając z funkcji jakie umożliwia program Recuva, odzyskamy przypadkowo skasowane dane z dysku komputera. Mogą to być pliki utracone na dysku komputera, urządzeniach MP3 lub kartach pamięci.

Program przywraca również pliki usunięte z urządzenia iPod lub usunięte w wyniku usterek, zawieszenia systemu lub wirusów. Obsługuje systemy plików FAT12, FAT16, FAT32, exFAT, NTFS, NTFS5 , NTFS + EFS.

Jednym z walorów aplikacji jest szybkość skanowania dysku w poszukiwaniu skasowanych danych oraz możliwość podglądu niektórych formatów plików.

Recuva1

Po skanowaniu otrzymamy listę znalezionych plików, wraz z informacją na temat szans na ich odzyskanie (zielona kropka – do odzyskania, czerwona – nie do odzyskania), podglądem niektórych typów plików , dokładnymi danymi na temat pliku (nazwa pliku, ścieżka, wielkość, stan i czasy modyfikacji, dostępu i utworzenia) oraz wyświetleniem w postaci szesnastkowej nagłówka pliku.