Bezpieczny internet dla najmłodszych

Przychodzi czas , kiedy nasze dziecko samodzielnie zaczyna korzystać z internetu. Wielu rodziców martwi się czy ich pociecha jest bezpieczna podczas korzystania z sieci. Istnieją sposoby, a by uchronić nasze dziecko przed ciemną stroną korzystania z internetu.

Oczywiście zanim dziecko zacznie oswajać się w nowościami jakie umożliwia sieć, warto szczerze porozmawiać ze swoim dzieckiem i uświadomić je o grożących niebezpieczeństwach.

W internecie powstają też strony dotyczące ochrony dzieci w internecie, od czasu do czasu odbywają się również kampanie społeczne, zdarza się, że w telewizji i w innych mediach apeluje się też do rodziców o kontrolę nad dziećmi również w internecie.  Istnieją również fundacje dbające o bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Powinniśmy się zapoznać z naszą stroną gdyż posiada wiele przydatnych informacji. Serwis zawiera dział, w którym umieszczono pouczające artykuły, wykłady, badania, a nawet słowniczek pojęć. Strona jest regularnie aktualizowana i można dzięki niej poznać różnego typu zagrożenia.

Kolejnym krokiem jaki powinniśmy wykonać to skorzystać z programu do kontroli rodzicielskiej. Programy do kontroli rodzicielskiej, filtrujące szkodliwe treści, skutecznie wspomagają rodziców w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom.

Taki program oferuje cały wachlarz funkcji, które w trakcie korzystania przez dziecko z internetu zapewnią bezpieczeństwo. Przykładowo:  program zapisze i pokaże Ci wszystkie adresy stron odwiedzane przez Twoje dziecko, p oznasz internetowe zainteresowania Twojego dziecka, a razie potrzeby dodasz niewłaściwe według Ciebie strony do bazy stron zabronionych tzw. czarnej listy, ograniczy ilość czasu, jakie Twoje dziecko spędza w Internecie, uchroni Twoją pociechę przed kontaktem z pedofilami, blokując strony z czatami.

Rodzice, którzy podejrzewają jakąś stronę internetowa, która najprawdopodobniej łamie prawo, powinni możliwie najszybciej powiadomić o tym policję. Wszelkie dowody przestępstwa, które znajdziemy, nie usuwajmy, gdyż będzie to dowód przestępstwa.