Tanie rozmowy głosowe przez internet?

Spółka o2.pl chce w najbliższych tygodniach uruchomić komercyjne usługi głosowe. Zapowiada, że ceny będą nawet kilkadziesiąt procent niższe niż u tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych, a użytkownik będzie mógł posiadać też publiczny numer telefonu, co umożliwi wykonywanie i odbieranie połącze? do i z sieci stacjonarnych i komórkowych.

Operator chce przekonać do swojej oferty głównie ceną. Koszt połączenia lokalnego i międzystrefowego, niezależnie od pory, wyniesie ok. 10 groszy netto za minutę, połączenia do krajów UE będą blisko czterokrotnie droższe. Rozmowy wewnątrz sieci komunikatora będą darmowe. W ofercie dostępne będą też inne usługi jak faks, poczta głosowa czy prezentacja numeru. Największą wadą dziś jest to, że usługa wymagać będzie komputera ze stałym łączem do Internetu.

o2.pl chce by użytkownicy mogli opłacać swoje usług zarówno w formie przedpłaconej jak i post-paid. Firma do realizacji projektu zaprosiła dwóch operatorów telekomunikacyjnych, krajowego oraz międzynarodowego.

źródło: Puls Biznesu – gsmonline.pl