Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS

klp_kaspersky_safe_browser_logo_smallKaspersky Lab wydał bezpłatną aplikację umożliwiającą bezpieczne przeglądanie zasobów internetu na urządzeniach mobilnych firmy Apple – iPhone oraz iPad. Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest już dostępna w sklepie Apple App Store.

Jak wszyscy użytkownicy internetu, posiadacze iPhone’ów oraz iPadów mogą stać się ofiarami cyberataków przeprowadzanych z użyciem sztuczek socjotechnicznych. Najbardziej rozpowszechnioną formą takich działań jest phishing, w ramach którego cyberprzestępcy nakłaniają użytkowników do podawania informacji poufnych na sfałszowanych stronach WWW lub w wiadomościach e-mail. Oszuści są kreatywni i nie szczędzą wysiłków, by podrobione strony wyglądały jak ich autentyczne odpowiedniki. Ataki te są niezwykle skuteczne i wielu użytkowników bez zastanowienia udostępnia loginy/hasła do portali społecznościowych i kont e-mail, informacje finansowe, identyfikatory Apple ID i wiele innych wrażliwych danych. Zagrożenia te są szczególnie niebezpieczne dla osób, które wykorzystują urządzenia mobilne do przeprowadzania transakcji finansowych online.

Głównym zadaniem aplikacji Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest blokowanie dostępu do stron phishingowych i innych niebezpiecznych zasobów online. Program może także filtrować zawartość stron zgodnie ze zdefiniowanymi kryteriami. Dzięki temu możliwe jest, na przykład, automatyczne blokowanie stron pornograficznych, materiałów zawierających przemoc i innych nieodpowiednich treści na iPhone’ach i iPadach używanych przez dzieci. Łącznie dostępnych jest 17 kategorii filtrowania zdefiniowanych przez ekspertów z Kaspersky Lab.

kaspersky-safe-browser

Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed znanymi i powstającymi zagrożeniami dzięki wykorzystaniu chmury Kaspersky Security Network, która na bieżąco przetwarza informacje o szkodliwej aktywności na całym świecie. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS począwszy od wersji 5.

Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS jest dostępna w sklepie Apple App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/kaspersky-safe-browser/id723879672?mt=8.