Jak usunąć śmieci z komputera?

Aktywni użytkownicy komputera po pewnym czasie mogą zauważyć, że ich komputer i przeglądarka stron pracują coraz wolniej. Przyczyną tego jest to, że nieświadomie zbierają na dysku swojego komputera pełno niepotrzebnych plików, zdjęć, filmów itp. Co więcej w przeglądarce zbiera się potężna historia odwiedzanych stron i stare pliki cookies. Usunięcie wszelkich śmieci z komputera może bardzo przyspieszyć jego uruchamianie oraz pracę. Jeśli nie wiesz jeszcze jak wyczyścić komputer, zapoznaj się z poniższą instrukcją. Najlepiej użyć do tego celu specjalnego programu do czyszczenia komputera jak np. CCleaner czy polski odpowiednik Odkurzacz – oba dostępne na naszej stronie.

Najpopularniejszym programem jest darmowy CCleaner (Crap Cleaner), który optymalizuje i usuwa z komputera niepotrzebne pliki pozostawione po codziennej pracy na komputerze przez różne aplikacje. Za pomocą tego programu jednym kliknięciem usuniesz śmieci pozostawione po surfowaniu w necie w tym historii otwieranych stron, pobieranych plików, ciasteczek, tymczasowych plików. Za pomocą programu opróżnisz również kosz, schowek, listę ostatnio używanych programów, otwieranych dokumentów itp.

Polecamy także niezwykle popularny polski program do usuwania zbędnych obiektów przechowywanych przez aplikacje np. tymczasowe dane przeglądarek internetowych, czy system operacyjny. Nowa wersja Odkurzacza jeszcze skuteczniej, szybciej i dokładniej wyszukuje niepotrzebne obiekty. Odkurzacz to program, który w bardzo elegancki sposób posprzątać system Windows usuwając z niego zarówno pliki tymczasowe generowane przez system, jak też tymczasowe dane internetowe, pozostałości po deinstalatorach aplikacji, i wiele, wiele innych śmieci.
Program rozpoznaje łącznie ponad 6500 zbędnych obiektów pochodzących z ponad 450 aplikacji. Program rozpowszechniany jest bezpłatnie zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firm i innego typu instytucji. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chociaż trochę chce zadbać o porządek w swoim systemie.