Skype

skype

Skype – najnowszy darmowy program do prowadzenia rozmów głosowych i wideokonferencji, który swoją ogromną popularność zdobył stosunkowo niedawno. Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku nawet na wolniejszych łączach, pozwala na przesyłanie plików bezpośrednio między użytkownikami oraz obsługuje 256-bitowe szyfrowanie. Instalacja jest bardzo prosta a konfiguracja sprowadza się do podania kilku parametrów, dla nowych użytkowników jest to m.in login identyfikujący nas w globalnej bazie danych, hasło, adres e-mail. Oprócz prowadzenia rozmów na linii Skype aplikacja pozwala również na dzwonienie na stacjonarne numery telefonów.
Program Skype, jest komunikatorem który wykorzystuje technologię p2p do łączenia użytkowników. Korzystając z zaawansowanej technologii program Skype umożliwia wykonywanie darmowych rozmów telefonicznych, do przyjaciół korzystających z komunikatora. Program obsługuje wiele interfejsów językowych, wśród których znalazł się także język polski. W tej wersji udoskonalono jakość dźwięku i naprawiono kilka krytycznych błędów.
Po niedawnej premierze nowej wersji komunikatora Skype dla systemów Android pojawiła się wersja przeznaczona dla systemów Mac OS. Zmianą wartą odnotowania jest wprowadzenie współdzielenia ekrany w czatach grupowych. Funkcja ta jednak nie jest darmowa. Dostęp do niej mają osoby które wykupiły konto Skype premium. (Konto dostępne jednodniowo lub w abonamencie). najnowszego Skype można pobrać klikając TUTAJ.

Udostępniono do pobrania nową wersję komunikatora Skype. Nowa wersja to nowy zmieniony wygląd oraz wprowadzono możliwość wideokonferencji z 10 osobami naraz. Z innych poprawek można wymienić większą stabilność komunikatora oraz poprawienie jakości rozmów. Dodano też zakładkę Skype Home. Funkcja ta umożliwia śledzenie kontaktów które znajdują się na liście oraz wyświetlanie informacji o stanie konta. Nową wersję można pobrać z strony komunikatora. Jest to doskonały program służący do komunikacji z wykorzystaniem technologii P2P. Program można pobrać po kliknięciu w TEN link skorzystać z funkcji automatycznej aktualizacji dostępnej w menu Pomoc.
W sieci dostępna jest kolejna finalna wersja komunikatora Skype. Wprowadzono w niej kilka zmian, szczegóły w liście na stronie producenta.
skype-4-portable-pl
Producent: Skype Technologies
Licencja: bezpłatna (Freeware)
Link do programu: Pobierz