Jak zabezpieczyć dziecko przed nieodpowiednimi dla niego stronami?

jak-uchronic-dzieckoJak uchronić dziecko przed stronami nieodpowiednimi dla niego?

Gdy zaczynamy pozwalać dziecku korzystać z internetu pojawia się też pewne ryzyko związane z nieodpowiednimi ludźmi, rzeczami bądź właśnie stronami dla dorosłych. Tekst ten ma na celu przybliżyć Ci jak uchronić Twoje dziecko przed takimi właśnie stronami.

Sposób #1

K9 Web Protection – program do ściągnięcia na komputer. Działa on na zasadzie filtru, który wyświetla na naszym ekranie tylko odpowiednie strony. Maluch nie uzyska do nich dostępu póki nie poda hasła. Instalacja jest banalnie prosta! Wystarczy się zarejestrować, otrzymać kod na e-maila, zainstalować program i gotowe!  Strona: www.k9webprotection.com/?

Sposób #2

OpenDNS – firma, która posiada własne serwery DNS. Udostępnia je ona żeby głównie przyśpieszyć internet, ale i jest funkcja filtru jak w poprzednim sposobie. Jest to zdecydowanie najlepszy tego typu sposób lecz ma on też wadę. DNSy można bardzo łatwo zmienić i o ile nasza pociecha się tego nauczy to nici z tego. Jak to zrobić? Nic trudnego! Wchodzimy na stronę, rejestrujemy się, konfigurujemy i ustawiamy DNSy w naszym komputerze. Podsumowując… 2 w 1! Przyśpieszenie ładowania stron oraz ochrona. Gotowe! Strona: www.opendns.com/

Sposób #3

Wtyczka ! – do przeglądarek. Służy ona identycznie jak poprzednicy… Filtruje. Jest wiele takich wtyczek do wielu przeglądarek. Wystarczy \”wygoglować\” i zainstalować. Na ile procent jest to skuteczne? Na tyle do póki maluch nie zacznie grzebać w przeglądarce i przez \”przypadek\” jej nie wyłączy.

Opisane metody są metodami jakie można zastosować. Są to jedynie NAJPOPULARNIEJSZE metody. Podane w nich programy i inne są przeze mnie rekomendowane.