Zabezpiecz swój komputer zaporą sieciową

Jeśli zależy Ci na pełnej kontroli ustawień bezpieczeństwa komputera, idealnym rozwiązaniem będzie skuteczna zapora sieciowa, która blokuje dostęp za pośrednictwem sieci do naszego komputera . Zapewnia ona skuteczną ochronę komputera przed atakami hakerów, wirusami, trojanami czy komponentami spyware, szpiegującymi i wykradającymi poufne dane podczas pracy z internetem. Innymi słowy działa jak filtr ? stanowi barierę między światem zewnętrznym (Internetem) a danymi pochodzącymi z komputera. Bada dane i blokuje je lub przepuszcza zależnie od ich rodzaju, odbiorcy bądź nadawcy, a także obszaru zastosowania.

Użytkownik zapory sieciowej powinien mieć możliwość ustalenia indywidualnych reguł filtrowania ruchu sieciowego dla każdej aplikacji z osobna np.  związanych z pobieraniem plików lub korzystaniem z oprogramowania typu peer-to-peer.

W przeciwieństwie do zapory systemu Windows pozostawionej przy domyślnych ustawieniach dobry firewall ochrania ruch zarówno wychodzący, jak i przychodzący.

Przedstawiamy kilka programów, które skutecznie ochronią nasz system.

Comodo Firewall

Darmowy program do ochrony systemu przed atakami wewnętrznymi jak np. konie trojańskie, złośliwe oprogramowanie oraz zewnętrznymi ze strony hakerów. Dzięki przyjaznej użytkownikowi obsłudze interfejs umożliwia szybkie blokowanie możliwości ataku zapewniając całkowitą ochronę danych osobistych użytkownika. Monitoring ruchu w czasie rzeczywistym umożliwia szybkie zareagowanie na pojawiające się zagrożenie. Wykorzystana została technologia ?Cichej ochrony?.

Windows Firewall Control

Program do zarządzania zaporą firewall. Poprzez kilka kliknięć możemy ustawiać blokowanie i zezwalanie program na dostęp do naszej sieci, skonfigurować ustawienia przeglądarki czy dostęp do zdalnego pulpitu. Dodatkowo autorzy tak zaprojektowali interfejs, aby początkujący użytkownicy nie mieli problemu z obsługą. W każdym momencie mamy możliwość powrotu do podstawowych ustawień systemowej zapory a po zarejestrowaniu na stronie producenta możemy ustawić hasło do naszego programu a także importować ustawienia po sformatowaniu naszego systemu.

Outpost Firewall Pro

Zapora sieciowa do ochrony komputera przed atakami z zewnątrz. Chroni przed nieautoryzowanym wyciekiem informacji oraz atakami crackerów podczas połączenia z siecią lokalną lub Internetem. Aplikacja Outpost Firewall Pro jest o wiele szybciej i bardziej wspierana jeśli chodzi o pomoc online, jak i również co najważniejsze jeśli chodzi o jej własny rozwój który będzie również i w przyszłości tutaj bardzo ważnym elementem.

ZoneAlarm

Darmowy firewall do zabezpieczenia komputera przed różnego rodzaju atakami z sieci lokalnej oraz Internetu.  Poprzez wykrywanie i zapobieganie włamaniom program ZoneAlarm Free Firewall chroni komputer przed wirusami spowalniającymi jego pracę i programami szpiegowskimi kradnącymi osobiste dane, hasła i dane finansowe.