Jak wyświetlić pokaz slajdów ze zdjęć?

Prezentacja multimedialna sprawdza się lepiej niż  czasochłonne naciskanie strzałki w bok, w celu zmiany wyświetlanego zdjęcia na następne. Tym samym pokaz slajdów sprawi, że nasz temat, który chcemy zaprezentować stanie się bardziej profesjonalny i przyciągnie większą uwagę naszych słuchaczy.

Prezentację będziemy tworzyć na przykładzie programu Picasa .

W pierwszym kroku wybieramy zdjęcia, które chcemy umieścić w naszej prezentacji.  Zaznaczamy je w programie Picasa tradycyjnie z wciśniętym klawiszem CTRL.

Następnie klikamy na ikonkę FILM znajdującą się na dolnym panelu poniżej wybranych zdjęć.

Pojawiła się zakładka o nazwie Movie Maker. Na dole widzimy wszystkie wybrane zdjęcia. Pojawił się również  dodatkowy slajd, który będzie slajdem tytułowym. Tytuł możemy zmienić na zakładce Slajd, gdzie dokonujemy edycji czcionki, szablonu tekstu oraz treści.

Po dodaniu podpisów do wszystkich slajdów (przechodzimy na kolejny slajd ustawiamy opcje czcionki, koloru, szablonu oraz wpisujemy odpowiedni tekst)  wybieramy zakładkę Film, a następnie  ustawiamy styl przejścia, suwakami czas trwania slajdu i procent nakładania według własnego upodobania, a także rozmiar slajdu.

W slajdzie końcowym, możemy podziękować za uwagę bądź podać autorów filmiku itd.

Klikamy Utwórz film i czekamy, aż program Picasa połączy slajdy w jedną całość. Po scaleniu slajdów nasz film automatycznie się odtwarza.