Jak przyspieszyć start Windows?

Najczęstszą przyczyną wolnego uruchamiania każdego systemu operacyjnego, jest długa lista aplikacji startujących wraz z nim. Działając w tle zajmują miejsce w pamięci i zużywają moc procesora. W bardzo prosty sposób można nieznacznie przyspieszyć pracę systemu, poprzez zalecenie się do naszych wskazówek.

Otwieramy menu startowe i w pole Wyszukaj programy i pliki wpisujemy polecenie msconfig . Wciskamy ENTER. Przechodzimy na kartę Uruchamianie i szukamy narzędzi, które nie są nam potrzebne. Usuwamy zaznaczenie widoczne z lewej strony każdego z nich . Aby wyłączyć wszystkie wybieramy przycisk Wyłącz wszystkie. Klikamy Zastosuj i OKAby zmiany odniosły pożądany skutek wymagane jest ponowne uruchomienie systemu.

Dobrym rozwiązaniem jest też instalacja programu CCleaner. To bezpłatny program do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych śmieci. Aplikacja posiada funkcję odinstalowywania programów oraz modyfikowania autostartu. W ten sposób możemy odciążyć komputer w trakcie jego uruchamiania i sprawić, by system włączał się szybciej.

Aby oczyścić system ze zbędnych programów przechodzimy do zakładki Rejestr i wciskamy przycisk Skanuj by znaleźć problemy. Gdy ukażą się nam wyniki wyszukiwania wciskamy Napraw zaznaczone problemy…

W zakładce Autostart zaś mamy do wyboru wyłączyć (Disable) uruchamianie danego programu (można go później włączyć, bo wpis zostaje) albo usunąć całkowicie z rejestru (Usunięcie wpisu).