Wyszukiwanie luk w komputerze

Jakiekolwiek luki w bezpieczeństwie naszego systemu mogą sprawić, że włamanie się do komputera przez hakerów będzie o wiele łatwiejsze. Warto więc sprawdzić czy nasze zasoby są potencjalnie zagrożone.

Do tego celu użyjemy aplikacji Kaspersky PURE, które jest narzędziem do wykrywania luk w składnikach Windows jak i w przeglądarce WWW. Program przeprowadza zdalne skanowanie w poszukiwaniu wirusów i luk na komputerach w sieci.

Złośliwe oprogramowanie coraz częściej wykorzystuje luki w popularnych aplikacjach. Kaspersky PURE Total Security zawiera nową technologię ? Automatyczne zapobieganie exploitom ? która powstrzymuje szkodliwe programy przed wykorzystywaniem luk. Automatyczne zapobieganie exploitom skanuje komputer w poszukiwaniu luk i obejmuje kontrolą działania każdego programu, w którym wykryte zostały podatności. Exploity blokowane są poprzez:

  • Kontrolowanie uruchamiania plików wykonywalnych przez aplikacje, które posiadają luki.
  • Analizę zachowania plików wykonywalnych ? w celu identyfikacji symptomów charakterystycznych dla złośliwego oprogramowania.
  • Ograniczanie działań, które mogą być podejmowane przez aplikacje posiadające luki.

Jeżeli potrzebujesz kompletnego rozwiązania bezpieczeństwa dla komputera PC, wybierz Kaspersky PURE Total Security. Produkt dostarcza wszystko, czego potrzebujesz do ochrony komputera ? łącznie z Twoją tożsamością cyfrową, dokumentami, zdjęciami, muzyką i hasłami ? przed najnowszymi i najbardziej wyrafinowanymi zagrożeniami internetowymi i szkodliwym oprogramowaniem. Wyposażony w specjalne funkcje, które dodają kolejne warstwy ochrony, gdy robisz zakupy online czy korzystasz z kanałów bankowości elektronicznej, Kaspersky PURE 3.0 chroni Twoje pieniądze przed cyberzłodziejami.

Internet daje nam ogromną swobodę i wygodę ? robienia zakupów, przeprowadzania operacji bankowych, utrzymywania kontaktu ze znajomymi, pobierania muzyki, wymiany zdjęć itd. Ale może również wystawić nas na działanie wirusów i innych zagrożeń. Innowacyjna, hybrydowa ochrona firmy Kaspersky Lab łączy w sobie efektywność chmury z technologiami działającymi lokalnie na komputerze, zapewniając szybszą, bardziej skuteczną reakcję na dzisiejsze złożone i stale zmieniające się zagrożenia. Nowatorska technologia Automatycznego zapobiegania exploitom blokuje exploity uniemożliwiając im wykorzystywanie luk w popularnych aplikacjach, takich jak Adobe Reader, Internet Explorer czy Mozilla Firefox i przejęcie kontroli nad komputerem w celu kradzieży poufnych informacji. A ponadto ? zawsze działa w tle, zapewniając bezpieczeństwo i swobodę korzystania z internetu, przy całym jego potencjale i bez żadnych zakłóceń.