Ochrona przed aplikacjami automatycznie uruchamianymi wraz z Windows

W opcji Autostart znajdują się programy, które często spowalniają start systemu ale i mogą mu zagrażać.  Zainfekowany system często bowiem zawiera wirusy i różnego rodzaju programy szpiegujące w samych składnikach programów startowych, które  automatycznie przechwytują poufne dane z dysków komputera.

Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które pozwoli na ochronę przed tego typu atakami. Aplikacja Startup Guard jest idealną metodą na tego typu zagrożenia.

Dzięki niej uzyskamy informacje które z  programów uruchamiają się wraz ze startem komputera. Obok każdej pozycji znajduję się ikona, po kliknięciu w którą  możemy wybrać, czy program ma zostać usunięty za pomocą opcji Delete startup record lub zachowany,do tego służy funkcja  I approve it, leave as it.

Jeśli chcemy zaś zobaczyć dokładną lokalizację pliku, należy wybrać niebieski odnośnik . Po każdej wykonanej aplikacji należy zatwierdzić funkcją Save.

screenshot

Uwaga!

Pamiętajmy, aby nie usuwać wpisów, do których nie masz całkowitej pewności. Narzędzie co jakiś czas wyświetla informacje o wykryciu elementu uruchamiającego się w tle.  Zawsze zostaniemy poinformowani o tym odpowiednim komunikatem i sygnałem dźwiękowym.