Szyfrowanie danych

Stosując opcję jaką jest szyfrowanie danych, skutecznie ochronimy nasze prywatne dane, w przypadku, gdy wpadną w ręce cyberprzestępców.

Szyfrowanie danych to nic innego jak ochrona poufnych plików nie tylko przed niepowołanym dostępem, ale także przed modyfikacją. Zadaniem szyfrowania jest nie tylko utajnienie danych, ale także kontrola ich integralności. Szyfrować można zarówno pojedyncze pliki i foldery, jak też całe dyski twarde i przenośne nośniki.
Do tego celu użyjemy bezpłatnego i popularnego programu TrueCrypt.
Aplikacja Pozwala zarówno na szyfrowanie całych dysków, ich partycji i przenośnych dysków USB oraz tworzy wirtualne zaszyfrowane dyski o określonej pojemności. Wszystko to jest zabezpieczone hasłem przed nieautoryzowanym dostępem.

truecrypt-7

Program korzysta z algorytmów szyfrujących: AES (256-bit), Serpent (256-bit), Twofish (256-bit). Możliwe jest też ich łączenie, czyli szyfrowanie po kolei trzema niezależnymi metodami np. AES+Twofish+Serpent.

Zaszyfrowanie całego dysku z wykorzystaniem TrueCrypta jest łatwe, ogranicza się do wyboru dysku i wskazania systemu szyfrowania danych.