Darmowe programy do projektowania domów

Jeśli chcesz na chwilę stać się projektantem domów i marzy Ci się stworzenie własnego i wymarzonego M, to poniżej przedstawione programy do projektowania domu i wnętrz z pewnością Ci w tym pomogą.

Google SketchUp

Aplikacja umożliwiająca tworzenie, modyfikowanie i udostępnianie modeli 3D (m.in. domów). Jego obsługa jest prostsza niż obsługa innych aplikacji do modelowania 3D, co stanowi źródło tak dużej liczby użytkowników tego programu. Walorem programu jest możliwość trójwymiarowego szkicowania budynków oraz wnętrz. Uproszczony zestaw narzędzi, system rysowania ze wskazówkami oraz przejrzysty interfejs graficzny zostały opracowane z myślą o tym, aby użytkownik mógł skoncentrować się na dwóch rzeczach: jak najwydajniejszej pracy oraz czerpaniu przyjemności z jej wykonywania. Dostępne są też narzędzia do modelowania rzeźby terenu i tworzenia animacji.

A9CAD

Darmowy  program typu CAD/2D do projektowania budynków i nie tylko. Wyposażony jest w dwa moduły do rysowania i podglądu z możliwością edycji projektów.  W programie wbudowana jest konsola do wprowadzania wartości i parametrów. Można tworzyć i edytować: warstwy, bloki, itp. Pozwala na proste modyfikacje projektów wykonanych w komercyjnym programie AutoCAD.

SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i Ogród

Program służący do samodzielnego i kompleksowego planowania i urządzania domu i ogrodu. Pozwala w prosty sposób tworzyć bryłę domu od podłogi aż po dach, zaprojektować układ pomieszczeń, drzwi i okna, kolor i fakturę poszczególnych detali elewacji i wykończenia. Do dyspozycji użytkownika oddana jest biblioteka ponad 2800 elementów wyposażenia, roślin, wyposażenia ogrodów, małej architektury, ogrodzeń itp. Każdy obiekt można skalować, zmieniać kolor i fakturę detali, jasność i wiele innych parametrów. Gotowy projekt można przy pomocy modułu wizualizacyjnego obejrzeć z dowolnego miejsca, przy różnym oświetleniu.