6 najlepszych darmowych programów antywirusowych

Bezpieczeństwo w sieci wśród dzisiejszych zagrożeń to rzecz priorytetowa, jeśli cenimy bezpieczeństwo naszych danych oraz swoją prywatność. Istnieją miliony wirusów, robaków czy komponentów szpiegujących, które  nie tylko mogą zniszczyć dane lub sprzęt, ale także dostarczyć w niepowołane ręce takie informacje jak loginy i hasła np. do naszego konta bankowego. Przedstawiamy najpopularniejsze darmowe antywirusy, które doskonale sprawdzają się w przypadku użytkowników korzystających z komputerów w celach niekomercyjnych.

avast! Free Antivirus

Darmowy program antywirusowy dla domowych użytkowników. Oprogramowanie antywirusowe avast! zapewnia kompleksową ochronę komputerów przed wirusami. Umożliwia skanowanie komputera podczas bootowania, automatyczną kontrolę danych pobieranych przez sieć P2P i komunikatory internetowe oraz analizę stron i zawartych w nich skryptów oraz wykonuje skanowanie poczty email wychodzącej i przychodzącej, oraz na bieżąco kontroluje wszystkie pobierane i uruchamiane pliki. Aktualizacje automatyczne oraz na żądanie dają nam pewność ochrony nawet przed najnowszymi szkodnikami.

Avira Free Antivirus

Popularny antywirus do użytku domowego. Chroni komputer przed wirusami, robakami, trojanami i komponentami szpiegowskimi, również w czasie rzeczywistym. Monitoruje wszystkie otwierane i zapisywane dane. Aplikacja wyposażona została w moduł kwarantanny, system automatycznych aktualizacji oraz raportowania zdarzeń co sprawia, że skuteczność programu stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

AVG AntiVirus Free Edition

Program został przygotowany z myślą o użytkownikach domowych, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Darmowa odmiana znanego programu antywirusowego. AVG Anti-Virus Free Edition zawiera trzy niezależne moduły chroniące komputer przed wirusami ? skaner ?na żądanie? użytkownika, skaner kontrolujący w tle pliki, makra oraz boot sektory dysków. Trzecim jest skaner poczty kontrolujący przychodzące i wysyłane wiadomości e-mail ? moduł integruje się z MS Outlook, MS Outlook Express oraz z Eudorą.

mks_vir

Program antywirusowy, który  monitoruje system automatycznie w czasie rzeczywistym, oraz na żądanie użytkownika. Kontroluje dyski i nośniki wymienne, a podejrzane pliki są zabezpieczane poprzez moduł kwarantanny. Baza wirusów jest systematycznie aktualizowana. Ponadto charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi – do pracy w tle potrzebuje jedynie 8 MB pamięci RAM.

Comodo AntiVirus

Całkowicie darmowy program antywirusowy, przeznaczony do użytku domowego i biurowego. Pracuje w czasie rzeczywistym, na bieżąco skanując komputer w poszukiwaniu zagrożenia.Wykrywa, blokuje i usuwa między innymi wirusy, trojany i komponenty szpiegujące. Comodo AntiVirus korzysta z nowoczesnej technologii Cloud Computing, która sprawia, że bez względu na posiadaną bazę sygnatur użytkownik zawsze jest chroniony nawet przed najnowszymi niebezpieczeństwami.

Panda Cloud Antivirus

Antywirus korzystający z technologii pracy w tzw. chmurze,dzięki czemu wykrywanie zagrożeń odbywa się w tzw. chmurze, dzięki czemu zmniejszeniu ulega obciążenie komputera i nie jest wymagana baza sygnatur. Chroni komputer przed wirusami, robakami, rootkitami, komponentami spyware i innym, złośliwym oprogramowaniem. Prócz ochrony w czasie rzeczywistym, umożliwia skanowanie na żądanie w trzech trybach: pełnym (cała zawartość dysku), podstawowym (lokalizacje najbardziej narażone na infekcje) oraz niestandardowym (definiowanym przez użytkownika).