Jak kompresować pliki za pomocą programu WinZip?

WinZip to przydatny program, szczególnie jeśli chcemy sprawić, by nasz plik stał się mniejszy i zajmował mniej miejsca na naszym dysku. Do tego celu służy tzw. dekompresja plików. Korzystając z tego programu będziemy w stanie  skompresować pliki do 30-50%.

W pierwszej kolejności instalujemy program WinZip. Następnie otwieramy go, a następnie należy kliknąć na ikonę new,  by w ten sposób wyświetlić pliki znajdujące się na naszym dysku. Gdy znajdziemy miejsce, w którym chcemy stworzyć plik ZIP, należy  kliknąć w odpowiedni przycisk o nazwie Create,  który znajduje się na samym dole okna.

Następnie nasz program stworzy plik typu archiwum zip files. Jedyne co musimy zrobić to wpisać nazwę pliku i wybrać opcję zapisz. W kolejnym etapie dodajemy pliki do naszego nowo stworzonego archiwum ( klikamyj w ikonę add. Wyświetli się okno z listą folderów i plików, które znajdują się na naszym dysku. Naszym zadaniem jest teraz wyszukanie lokalizacji pliku, który chcesz skompresować. Wybieramy ten plik. Program WinZip posiada kilka rodzajów kompresji:

Normal  normalny, None  żaden, Fast  szybki, Superfast bardzo szybki i Maximum  maksymalny.

Klikamy opcję add, a nasze pliki od teraz są skompresowane i dodane do archiwum.