Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus – darmowy program antywirusowy. Skanuje zasoby komputera w poszukiwaniu wirusów, prowadzi ochronę w czasie rzeczywistym. Dzięki Analizie Heurystycznej rozpoznaje także nieznane wirusy. Skanuje pliki pobrane z Internetu, jak również pocztę elektroniczną. Aktualizacje przygotowane przez producenta pobierane są automatycznie poprzez Internet. Avira Free Antivirus jest darmowy antywirus, pod warunkiem korzystania z niego jedynie w celach prywatnych.

Avira Free Antivirus to darmowy, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych, program antywirusowy. Po zainstalowaniu aplikacja proponuje dokonanie aktualizacji silnika wyszukiwarki i definicji wirusów do najnowszej, dostępnej wersji. Avira Free Antivirus oferuje typowe dla tego typu programów funkcje: skanowanie danych zgromadzonych na dyskach twardych, nośnikach zewnętrznych, kontrolę poczty przychodzącej jak i wychodzącej, monitorowanie uruchamianych programów i procesów. Dużym plusem w porównaniu z płatnymi aplikacjami są uaktualnienia, wypuszczane przez autorów niemal codziennie. Zarażone zbiory poddawane są kwarantannie, przy czym użytkownik może sam zdecydować czy dany plik usunąć, przywrócić lub też ponownie przeskanować. Avira AntiVir Personal Edition pozwala także na zaplanowanie skanowania. Generowane raporty zapisywane są w odpowiedniej zakładce, dzięki czemu łatwo je analizować. Ważną cechą programu jest duża szybkość działania i stosunkowo małe wymagania, co nie zawsze jest regułą w tego typu narzędziach.

Avira Free Antivirus to znakomity program antywirusowy zapewniający pełną ochronę antywirusową. Skanuje zasoby komputera w poszukiwaniu wirusów, prowadzi ochronę w czasie rzeczywistym. Dzięki Analizie Heurystycznej Avira Free Antivirus rozpoznaje także nieznane wirusy. Skanuje pliki pobrane z Internetu. Aktualizacje przygotowane przez producenta pobierane są automatycznie poprzez Internet. Avira Free Antivirus jest darmowy, pod warunkiem korzystanie z niego jedynie w celach prywatnych. Ochroni komputer przed różnego rodzaju zagrożeniami jak wirusy, programu typu backdoor, konie trojańskie, adware, spyware i phishing. Płatna wersja Premium skanuje również pliki w poczcie email. Główna siła Avira Free Antivirus, którą doceniło już wielu użytkowników to wysoka wykrywalność różnorodnych szkodników dzięki dobrej i często aktualizowanej bazie wirusów, którą należy docenić albowiem nie ustępuje ona w niczym bazom jakie oferują produkty komercyjne.


Producent: AntiVir PersonalProducts GmbH
Licencja: bezpłatna (Freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Link: Pobierz