Jak wstawić stopkę w Wordzie?

Nagłówek i stopka to nieodłączne elementy dokumentu, w których zamieszcza się takie informacje jak tytuł tworzonego właśnie dokumentu, datę i godzinę, czy numer strony. Wstawiając je, elementy, które chcemy dodać będą dodawane na każdej nowej stronie i będą zmieniać się w sposób automatyczny, co ułatwi pracę nad dokumentem. Jak więc szybko wstawić stopkę ?

W pierwszych krokach otwieramy dokument w Microsoft Word. Z menu znajdującego się po lewej stronie w górnej części dokumentu wybieramy opcję „Wstaw”. Następnie wyświetli nam się lista, gdzie wybieramy opcję „Nagłówki i stopki” (Word 2003) lub klikamy na ikonę z napisem „Stopka” (Word 2007). Tu z kolei wybieramy stopkę odpowiednią dla naszego dokumentu.

Program Microsoft Word posiada wiele innych opcji do wstawienia , np. możemy również wstawić numery stron. W tym celu klikamy „Wstaw” , a następnie „Numery stron”. Wyświetli się okienko, w którym zaznamy odpowiedni dla nas format numeracji i wskazujemy miejsce, gdzie numery mają się znajdować.