ClamWin Free Antivirus

Clamwin free antivirus

ClamWin Free Antivirus – bezpłatny program antywirusowy skaner o otwartym kodzie. Automatycznie aktualizuje swoją bazę, integruje się z menu kontekstowym. Program ten to całkowicie bezpłatny program antywirusowy, cały czas udoskonalany. Obecnie ClamWin Free Antivirus umożliwia wykrycie i usunięcie przeszło 70.000 wirusów i oprogramowania typu spyware. Wybrane cechy tego programu antywirusowego to: planowanie skanowania z wyprzedzeniem, kwarantanna zarażonych plików, automatyczne aktualizacje baz sygnatur wirusów, skanowanie wybranych plików „na życzenie” użytkownika, usuwanie zarażonych maili w kliencie poczty MS Outlook.

Do pobrania jest już nowa wersja doskonałego programu antywirusowego opartego na licencji GNU ClamWin Free Antivirus w wersji program jest przeznaczony dla wszystkich wersji systemu Windows oraz Linux. W najnowszej wersji poprawiono mechanizm wykrywania zagroże? (zmniejszenie liczby fałszywych alarmów) oraz zmniejszono czas ładowania sygnatur wirusów. Sam program można pobrać po kliknięciu w TEN link.

ClamWin to darmowy program antywirusowy działający pod systemami Windows. Tworzony jako wolne oprogramowanie i rozprowadzany na licencji GPL. Jest on odpowiednikiem programu ClamAV działającego pod systemami Uniksowymi, wykorzystuje jego mechanizm wyszukiwania i rozpoznawania wirusów, korzysta z jego bazy danych wirusów i stanowi graficzny interfejs użytkownika do ClamAV. Obecnie ClamWin składa się ze skanera antywirusowego (uruchamianego na żądanie oraz automatycznie o wyznaczonym czasie) i zintegrowanego systemu pobierania aktualizacji z Internetu. Potrafi się integrować z Windows Explorerem i z programem Microsoft Outlook (ale nie z Outlook Expressem). Nie ma jednak monitora antywirusowego, który chroniłby przed zagrożeniami na bieżąco.

W teście przeprowadzonym przez vortal dobre programy antywirusowe skuteczność programu w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania została oceniona na 78,91%. Największą skuteczność program posiadał w wykrywaniu dialerów, sięgała ona 93,30%, najmniejszą zaś w wykrywaniu adware, skuteczność na poziomie 51,78%.

ClamWin Portable to specjalna wersja darmowego programu antywirusowego, ClamWin Free Antivirus, która może być uruchamiany bezpośrednio z pendrive’a, urządzenia iPod lub przenośnego dysku twardego.

Ściągnij ClamWin Free Antivirus szybko z serwisu Pliki.pl

clamwin-free-antivirus-pl
Producent: ClamWin Development Team
Licencja: bezpłatna (GNU General Public License)
Platforma: Windows
Link do programu: Pobierz