Darmowe programy do fakturowania

Jednym z najważniejszych aspektów efektywnego prowadzenia każdej działalności gospodarczej jest narzędzie, które umożliwi  proste, zautomatyzowane wystawianie faktur VAT. Poniżej przedstawiamy kilka darmowych programów, które usprawnią prowadzenie własnego przedsiębiorstwa.

Invoicer

Darmowy i prosty program do wystawiania faktur VAT. Polecany dla firm, które nie prowadzą magazynu. Program pozwala na wystawianie faktur VAT, drukowanie rejestrów, zawiera bazę kontrahentów i towarów.  Zastosowane w nim rozwiązania odpowiadają praktykom stosowanym w większych firmach, pozwalając na szczegółową kontrolę i analizę.

Faktura

Dawniej Fit Faktura, to  program służący do fakturowania z wbudowaną obsługą drukarek fiskalnych Elzab, Posnet i Innova. Wśród wielu funkcji znajdziemy m.in. opcje wystawiania faktur VAT (w tym korygujących i pro-forma), paragonów, drukowanie etykiet towarowych oraz formularzy przelewów. Program umożliwia prowadzenie kartotek towarów, usług i kontrahentów. FIT Faktura oferuje również podstawowe funkcje CRM oraz możliwość generowania wielu raportów.

Faktura 1!

Bardzo popularny darmowy program do wystawiania faktur VAT. Pozwala na tworzenie, edycję, oraz usuwanie wszelkich faktur które są związane z naszą własną działalnością gospodarczą.
Program posiada wbudowany Generator Raportów, za pomocą którego można modyfikować wydruki lub dodawać nowe, w tym projekty graficzne faktur.

Fakturka

Program służący do fakturowania, przeznaczony do pracy w małej firmie. Pozwala na drukowanie samodzielnie zaprojektowanych faktur, liczy faktury od cen brutto lub netto, pozwala na prowadzenie kartoteki kontrahentów i towarów.

Mega Fakturka

Program do wystawiania faktur VAT i korekt faktur VAT, faktury proforma.  Program Mega Fakturka skierowany jest dla małych firm, które nie prowadzą gospodarki magazynowej. Program umożliwia wydruki rejestru sprzedaży, zestawień sprzedaży, a nawet nadruk adresu na koperty oraz przelewy także do ZUS i US.

DRACO Faktury VAT

Program do fakturowania, umożliwiający wystawianie faktur VAT, korekt tych faktur, zleceń, KP, KW. Umożliwia ona wprowadzenie maksymalnie 5 klientów i nieograniczoną liczbę towarów oraz przechowuje w bazie danych do 12 wystawionych dokumentów. Umożliwia tworzenie specjalnych raportów i druków zleceń, raportów kasowych, naliczania odsetek, wezwań do zapłaty i not odsetkowych.

VATowiec

Darmowy program do kompleksowej obsługi wielu firm umożliwiający uproszczoną i pełną rachunkowość.  Oferuje ewidencję VAT, zakupów, sprzedaży, środki trwałe, ewidencję stanów magazynowych oraz pełną rachunkowość i obsługę systemu naliczania płac.