Darmowe programy do projektowania kuchni

Marzysz o nowoczesnej i funkcjonalnej kuchni, w której gotowanie sprawiałoby jeszcze większą przyjemność? Niewątpliwie to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. W jego aranżacji pomaga wielu producentów zestawów kuchennych, oferując nieodpłatnie wyspecjalizowane programy. Oto kilka z nich.

ALNO Kitchen Planner

Program do projektowania kuchni, niemieckiego koncernu meblarskiego ALNO.  Pozwala zaprojektować własną kuchnię wykorzystując dostępny w programie obszerny katalog mebli producenta, a także urządzeń, akcesoriów i dodatkowego wyposażenia kuchennego. Projekt można rozpocząć „od zera” lub dokonać modyfikacji jednego z przykładowych projektów. Na tle tego typu programów ALNO Kitchen Planner wyróżnia się możliwością większej ingerencji w wygląd nie tylko mebli ale całej kuchni (podłoga, ściany, oświetlenie, ozdoby, dodatki itd). Atutem aplikacji jest nadzwyczajny moduł do wizualizacji 3D z symulacją oświetlenia, dzięki czemu projekty są bardzo realistyczne. Gotowe projekty w postaci wizualizacji 3D, projektu 2D i listy produktów można na koniec wydrukować.

IKEA Home Planner Kitchen

Darmowy program do projektowania domowej kuchni. Umożliwia zdefiniowanie kształtu i wymiarów pomieszczenia, umiejscowienie okien, drzwi itp. Na powierzchnię 2D można nanieść poszczególne szafki korzystając z bogatego katalogu zawartego w programie. Katalog jest przejrzyście podzielony tematycznie na różnego rodzaju szafki, każda z nich jest wyceniona i przedstawiana w formie uproszczonej bryły, a program umożliwia zdefiniowanie ich wyglądu. W każdej chwili możemy skorzystać z trójwymiarowego podglądu, który pozwala stworzyć rzeczywisty  wygląd naszej przyszłej kuchni. Przy okazji można sprawdzić cenę poszczególnych elementów umeblowania, program podaje cenę za całość (z VAT).