Jak odzyskać usunięte pliki z komputera?

Każdemu użytkownikowi komputera może zdarzyć się sytuacja, w której przez pomyłkę bądź przeoczenie usunie plik, który potem okazuje się, że był bardzo ważny. Jest kilka sposobów, aby go odzyskać. Zależnie od tego jak dawno został usunięty, może być nadal na komputerze.

Jeśli przytrafiła nam się powyższa sytuacja nie należy od razu wpadać w panikę, tylko otworzyć systemowy kosz i sprawdzić czy przechowywane są pliki. Jeśli nie opróżnialiśmy kosza, to sposobem na odzyskanie danych jest kliknięcie dwukrotnie na ikonę, następnie wybieramy polecenie “przywróć plik” – wtedy nasz plik wraca do pierwotnego folderu z którego został usunięty. Również możemy przeciągnąć ikonę na pulpit lub do jakiegoś innego folderu. Nasz plik został przywrócony.

Istnieje jednak możliwość, że naszego pliku nie ma w systemowym koszu. Bardzo pomocny w tej sytuacji okaże się program Advanced NTFS Undelete , który służy do szybkiego odzyskiwania danych, które zostały utracone lub usunięte całkiem przez przypadek.  Aplikacja dokonuje obsługi systemów plików:  NTFS, NTFS5, FAT12, FAT16 i FAT 32, a także dodatkowo jest w stanie odzyskać utracone  dane z przenośnych urządzeń przenośnych i zewnetrznych dysków twardych, które są podłączane poprzez USB.  Przywraca dane usunięte z kosza systemowego, konsoli MS-DOS oraz z Eksploratora Windows.