Internetowi agenci

RIAA ściga użytkowników sieci P2P, a co ze stronami, na których można znaleźć cracki, seriale ? Czy właściciele takich witryn mogą się czuć bezpiecznie ?
Wręcz przeciwnie, Business Software Alliance to jedna z firm zajmujących się wykrywaniem tego typu przestępstw w sieci, to dla niej pracuje Mr.X., człowiek którego tożsamość skrywa tajemnica.
Informacje o stronach prowadzących nielegalną dzialalność pochodzą najczęściej od osób prywatnych, firm lub administratorów sieci, ale Mr.X także samodzielnie szuka przestępców korzystających z „anonimowości” internetu, jako że przebrnięcie przez miliony stron byłoby bardzo czasochłonne, korzysta ze specjalnych programów ułatwiających lokalizowanie przypuszczalnych piratów.
Strony poszukiwane przez internetowych „facetów w czerni”, to takie które umożliwiają ściąganie nielegalnych programów, zajmujące się sprzedażą pirackich produktów oraz, wspomniane na poczatku, strony z crackami i serialami.
W minionym roku BSA otrzymała 57625 powiadomie? o podejrzanych witrynach, a w 9 tys. przypadków sprawy trafiły na drogę prawną.

?ródło:IDG.pl