Darmowa aktualizacja do Windows 10

Jeśli na naszym komputerze osobistym zainstalowany jest system Windows 7 (z Service Pack 1) albo Windows 8.1 (Update), to możemy ubiegać się o bezpłatne uaktualnienie do Windows 10. Na darmową aktualizację swoich systemów Microsoft dał użytkownikom równo rok od momentu publicznego udostępnienia Windows 10, czyli od 29 lipca 2015 roku. Choćby dlatego warto pospieszyć się i skorzystać z darmowej aktualizacji już teraz – tłumaczy Sebastian Pawłowski, szef działu Windows w polskim oddziale Microsoft.

Sam proces aktualizacji systemu jest szybki i łatwy. Żeby zaktualizować swoją wersję Windows do najnowszej „dziesiątki”, należy odszukać na pasku startowym ikonę z logo Windows. Wyświetla się ona w zasobniku systemowym (tray), wśród ikon obok zegarka. Po najechaniu na nią kursorem pojawi się komunikat: „Uzyskaj system Windows 10”. Potwierdzenie uruchamia proces pobieranie plików, który odbywa się w tle, dzięki czemu użytkownik może nadal swobodnie pracować na swoim komputerze. Po zakończonym pobieraniu system sam poinformuje nas, że jest gotowy do zainstalowania. Chcąc zaktualizować swój system do Windows 10 możemy również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Media Creation Tool, dostępnej na oficjalnej stronie Microsoft, która za sprawą kilku kliknięć przeprowadzi nas przez intuicyjny interfejs i umożliwi sprawne zainstalowanie Windows 10 na komputerze.

Windows 10 dostępny jest w 190 państwach i w 111 językach, jako bezpłatne uaktualnienie dla urządzeń funkcjonujących na systemach Windows 7 oraz Windows 8.1, a także nowych komputerach osobistych oraz tabletach. Jest to stale rozwijany system o nowe funkcjonalności, w ramach bezpłatnych aktualizacji.

Nowy darmowy windows 10 do pobrania na komputer.