AVG Anti-Virus Free Edition

AVG Anti-Virus Free Edition – darmowa wersja dobrego programu antywirusowego. Zawiera trzy niezależne moduły chroniące komputer przed wirusami – skaner „na żądanie” użytkownika, skaner kontrolujący w tle pliki, makra oraz boot sektory dysków. Trzecim jest skaner poczty kontrolujący przychodzące i wysyłane wiadomości e-mail – moduł integruje się z MS Outlook, MS Outlook Express oraz z Eudorą. Interfejs programu antywirusowego jest przejrzysty i klarowny. Wersja wnosi nową funkcję Active Safe-Surf, AVG free Anti-Virus pozwalającą oceniać wskazaną stronę internetową pod kątem ukrytych tam groźnych wirusów, mogących zainfekować komputer użytkownika. Darmowy antywirus AVG  to uznane oprogramowanie antywirusowe w języku polskim całkowicie za darmo.

AVG Anti-Virus jest darmowym oprogramowanie antywirusowym. Skanuje każdy otwierany, pobierany lub zapisywany plik. Ponadto wyposażony jest w skaner poczty (skanuje załączniki oraz pocztę mailową). Posiada technologię Active Safe-Surf która sprawdza każdą stronę internetową i wyszukuje ukryte tam zagrożenia.

AVG Anti-Virus Free-Edition – dobry i darmowy program do ochrony przed wirusami.  AVG Anti-Virus Free zabezpieczy Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Jest uaktualniany regularnie, a to bardzo ważna rzecz jeśli chodzi o programy tego typu. Pozwala użytkownikowi na skanowanie całych partycji, pojedyńczych plików lub folderów. Wielokrotnie nagradzany antywirus. Bezpieczne przeglądanie stron, wyszukiwanie informacji i korzystanie z sieci społecznościowych .

AVG Anti-Virus Free Edition to polska wersja językowa darmowego zaawansowanego programu antywirusowego. Umożliwia kompleksowe zabezpieczenie lokalnego komputera dzięki skanerowi pracującemu w czasie rzeczywistym, skanerowi poczty elektronicznej oraz skanowaniu na żądanie i zgodnie z harmonogramem.

Program oferuje możliwość ustawienia automatycznej reakcji w wypadku zlokalizowania wirusa. Ponadto każdy użytkownik ma możliwość darmowej aktualizacji bazy wirusów oraz funkcję automatycznego pobrania nowych wersji programu.

AVG Anti-Virus Free Edition zawiera:

– LinkScanner Active Surf-Shield
– LinkScanner Search-Shield
– Ochrona przed wyłudzeniami danych (phishingiem)
– Skaner poczty e-mail
– Moduł Anti-Virus
– Moduł Anti-Spyware
– Podstawowa ochrona przed programami typu rootkit
– Menedżer aktualizacji

Program antywirusowy to podstawa każdego komputera korzystającego z sieci w domowym zaciszu. W sieci jest mnóstwo tego typu programów. Grunt to wybrać ten odpowiedni. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się działaniu i pracy znanego wszystkim programu antywirusowego jakim jest AVG Anti-Virus.

Narzędzie to skutecznie zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed najbardziej zaawansowanymi współczesnymi zagrożeniami. Zaletą programu jest polski interfejs. Aplikacja zawiera wiele składników chroniących nasz system, mi.in.:

Antywirus chroni przed działaniem i rozprzestrzenianiem się wirusów, robaków i koni trojańskich. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem (Ochrona rezydentna AVG) chroni nas przed szkodliwym oprogramowaniem oraz usuwa zarażone pliki. AVG Anti-Rootkit wykrywa i usuwa niebezpieczne programy typu rootkit, przeszukuje biblioteki DLL i sterowniki , które zawierają złośliwe oprogramowanie mogące zaszkodzić systemowiSkaner poczty e-mail systemu AVG wykrywa zarażone lub fałszywe załączniki e-mail, tak aby nie uszkodziły  komputera. Może działać jako dodatek do poczty e-mail lub jako skaner poczty e-mail dla kont korzystających z protokołów POP3, SMTP i IMAP.

Technologia AVG Protective Cloud identyfikuje i zapobiega pojawianiu się zagrożeń ?w chmurze? poprzez automatyczne aktualizacje programu antywirusowego.

Sieć AVG Community Protection Network szybko usuwa zagrożenie wykryte przez któregokolwiek członka Sieci AVG, tak aby każdy jej był bezpieczny

AVG LinkScanner chroni przed wchodzeniem na zainfekowane strony internetowe, sprawdza na bieżąco każdą stronę, na którą mamy zamiar wejść i powiadamia jeśli wykryje coś podejrzanego

Ochrona sieci społecznościowych AVG sprawdza linki na stronach społecznościowych typu Facebook, Twitter itp.

Program skanuje naszą pocztę e-mailową, strony internetowe, na które wchodzimy. W chwili gdy podejrzewamy, że plik może nieść zagrożenie w każdym momencie możemy to sprawdzić poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pobrany plik i wybrać opcję „Testuj za pomocą programu AVG”. Program zeskanuje plik, a po zakończeniu skanu wyświetli nam się raport, czy plik był zakażony bądź bezpieczny.

Jak widać program charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz sporą ilością funkcji konfiguracyjnych.


Producent: AVG Technologies
Licencja: bezpłatna (Freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Platforma: Windows
Link: Pobierz