Ashampoo Burning Studio

Ashampoo Burning Studio  – to darmowy program do nagrywania płyt CD/DVD/Blue-ray. Aplikacja oprócz nagrywania pozwala na tworzenie i edycję obrazów płyt, formatowanie płyt wielokrotnego zapisu czy kopiowanie płyt. Obsługa nagrywarki jest bardzo intuicyjna dzięki przyjaznemu interfejsowi aplikacji. Możemy w łatwy sposób wypalać kopie danych, filmów i dysków audio. Wystarczy przeciągnąć pliki do okienka wypalania. Można tworzyć płyty MP3, nagrać film jako VideoCD (VCD) lub SuperVideoCD (SVCD), tworzyć i zapisywać pliki obrazów, wymazywać nośniki wielokrotnego zapisu (CD-RW, DVD+RW, DVD-RW ). Dzięki integracji z systemem pliki można dodawać do zapisu z poziomi Windows Explorera. Aplikacja potrafi wypalać pliki WAV, MP3, FLAC & Ogg Vorbis prosto na płytę, bez konieczności instalowania dodatków. Dodatkowo program obsługuje ponad 1500 nagrywarek CD i DVD. Ponadto oprogramowanie pozwala na tworzenie i przywracanie kopii bezpieczeństwa danych znajdujących się na dysku twardym z możliwością ich szyfrowania i kompresowania.

Firma Ashampoo udostępniła nową wersję doskonałego programu do nagrywania Burning Studio 10.0.15. Za pomocą programu można nagrać płytę CD, DVD, Audio CD, Blue-Ray, wypalić etykietę korzystając z funkcji lightscribe. (ostatnia funkcja jest dostępna pod warunkiem zainstalowania odpowiedniego sterownika i posiadania nagrywarki obsługującej ta funkcję). Program jest prosty w obsłudze. Posiada menu w języku polskim i w porównaniu z głównym konkurentem Nero Burning Rom nie zajmuje aż tyle miejsca po instalacji. Program w wersji trial można pobrać po kliknięciu TUTAJ.

Firma Ashampoo udostępniła do pobrania darmową wersję doskonałego programu do nagrywania Ashampoo Burning Studio w wersji Free. Program stanowi konkurencję dla podobnej wersji programu firmy Nero. W stosunku do swojego głównego konkurenta posiada prostszy interfejs oraz zajmuje mniej miejsca po instalacji. Sam program dostępny jest pod TYM linkiem.

Kategoria: Nagrywanie płyt CD/DVD
Licencja: bezpłatna (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
System operacyjny: Windows

Link do programu – pobierz