SpywareBlaster

SpywareBlaster to darmowe i łatwe w obsłudze narzędzie dbające o nasze bezpieczeństwo. Aplikacja zapobiega w zainstalowaniu w systemie bez wiedzy użytkownika jakiegokolwiek oprogramowania szpiegującego (spyware, adware i dialery). Kilka dni temu wydano nową stabilną wersję aplikacji ochronnej SpywareBlaster  Program jest dedykowany głównie do użytkowników przeglądarki internetowej Microsoft Internet Explorer… zabezpiecza ponadto przeglądarki Mozilli Firefox, Seamonkey i inne na silniku wyświetlania Gecko …..

SpywareBlaster. Program jest dedykowany głównie do użytkowników przeglądarki internetowej Microsoft Internet Explorer, w której – wykorzystując przewidziane w niej przez samych twórców mechanizmy ochronne – automatycznie konfiguruje blokady dostępu do niebezpiecznych stron internetowych oraz blokady instalacji formantów ActiveX, oznaczonych jako powiązane ze spyware, adware, browser hijackers, dialers, czy inne potencjalnie niechciane oprogramowanie (ustanawianie blokad następuje na podstawie bazy danych, pobieranej i aktualizowanej z serwera projektu). Oprócz Internet Explorera program zabezpiecza ponadto aplikacje Mozilli Firefox i obecnie SeaMonkey (i inne na silniku wyświetlania Gecko) przed zapisywaniem w systemie potencjalnie niechcianych tzw. ciasteczek reklamowych / śledzących (ad/tracking cookie); w tym celu aplikacja także dokonuje automatycznej konfiguracji odpowiednich blokad przewidzianych w samem przeglądarce na podstawie własnej bazy. Oprócz tego aplikacja potrafi zapisać tzw. snapshot systemu operacyjnego, który można później wykorzystać, by odwrócić zmiany wprowadzone przez spyware i hijackery browsera. Ponadto posiada kilka dodatkowych niewielkich narzędzi, jak np. wygodny konfigurator stron startowej/wyszukiwania/lokalnej IE i kilku innych jego opcji, narzędzie do tworzenie kopii zapasowej pliku HOST, narzędzie do blokowania Macromedia Flasha w IE, czy narzędzie do ręcznego konfigurowania własnych blokad na podstawie identyfikatora klasy (CLSID) formantu ActiveX. Opisane zasady działania aplikacji sprawiają, że nie koliduje on z żadnym innym oprogramowaniem, ani nie zwalnia działania systemu i chronionych aplikacji, nie zużywa zasobów procesora, ani pamięci, nie przeszkadza swobodnej pracy.

SpywareBlaster zapewnia aktywną ochronę w wielu przeglądarkach internetowych (w tym IE, Mozilla Firefox, Seamonkey, Pale Moon i Maxthon) blokując przed wczytaniem niebezpiecznych stron internetowych. Program pozwala również wyłączyć wczytywanie i pobieranie materiałów w technologii Flash dla Internet Explorer-a.
Pobierz